Inspekcje z drona – Gdańsk, Sopot, Gdynia (Trójmiasto)

spis treści

W dzisiejszych czasach drony stają się coraz popularniejszym narzędziem wykorzystywanym w różnych branżach, w tym także w przemyśle oraz budownictwie. Dzięki swojej wszechstronności oraz zdolnościom do szybkiego i dokładnego badania i dokumentacji przestrzeni, w której się poruszają, drony są idealnym narzędziem do przeprowadzania inspekcji technicznych obiektów przemysłowych i obiektów budowlanych. Drony są w stanie zbierać dane w wysokiej rozdzielczości, które mogą być wykorzystane do analizy struktury obiektu, stanu elementów konstrukcyjnych oraz zasięgu zakresu ewentualnych uszkodzeń.

Inspekcje budowlane oraz inspekcje techniczne dronem - dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

Drony to niezawodne narzędzie do przeprowadzania wszelkiego rodzaju inspekcji, przede wszystkim dlatego, że są one w stanie dotrzeć w miejsca, do których człowiek nie miałby dostępu lub byłoby to dla niego bardzo trudne i niebezpieczne. Dzięki temu można dokładnie zbadać stan techniczny obiektów zewnętrznych, takich jak dachy, kominy, rurociągi czy elewacje, bez potrzeby korzystania z drabin czy podnośników koszowych, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników oraz skraca czas potrzebny na wykonanie inspekcji.

Dodatkowo przeprowadzenie inspekcji z powietrza zwiększa skuteczność i dokładność badania. Dzięki temu można uzyskać szerszą perspektywę oraz dokładniejsze zdjęcia i nagrania, a to z kolei ułatwia wykrywanie usterek, szkód i niedoskonałości.

W porównaniu do tradycyjnych metod przeprowadzania inspekcji technicznych, drony są ekonomiczne. Zastosowanie dronów zmniejsza koszty pracy, skraca czas wykonania inspekcji oraz zwiększa dokładność wykrywania usterek. Właściciele obiektów oraz inwestorzy mogą oszczędzić na kosztach związanych z koniecznością wynajmu podnośników, sprzętu czy zatrudnienia wyspecjalizowanej ekipy do wykonywania inspekcji. Dzięki temu, że drony korzystają z najnowszych technologii, generują one mniej hałasu i wibracji w porównaniu z tradycyjnymi metodami inspekcji, a co za tym idzie, zmniejsza się możliwość uszkodzenia obiektu podczas inspekcji.

Rodzaje inspekcji, jakie przeprowadzamy

Do przeprowadzania inspekcji technicznych przy użyciu dronów, w zależności od typu zlecenia używamy 2 rodzajów kamer.

Bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w wysokiej rozdzielczości kamery pozwolą na dokładny monitoring stanu technicznego obiektów

W przypadku konieczności jedynie wizualnej oceny stanu badanych budynków jak i śledzenia postępu prac budowlanych badanego obiektu będziemy korzystali z dronów wyposażonych w wysokiej rozdzielczości kamery 1080p HD, 4k lub 5,2K.

Operator drona może dotrzeć do dowolnego miejsca wskazanego przez zleceniodawcę i wykonać dokumentację fotograficzną obiektu. Dopuszczalne jest także koordynowanie toru lotu drona w czasie rzeczywistym wraz z ekspertem, który może poprosić o wykonanie dodatkowych ujęć z innej perspektywy.

Branża budowlana wykorzystuje inspekcje budowlane dronem nie tylko do wskazania poważnych usterek (np. pęknięcia elewacji, czy kominów), ale również w celu znalezienia pomniejszych problemów, takich jak chociażby zapchane rynny.

Techniczne inspekcje dronem z kamerą termowizyjną

Kamera termowizyjna to urządzenie pomagające wykryć różnice temperatur między różnymi powierzchniami i elementami obiektu. Inspekcje techniczne z użyciem bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w takie kamery pozwolą nam wykryć wiele problemów, które mogą pozostawać niewidoczne dla niewprawionego oka.

Taka kamera znajdzie szczególne zastosowanie przy sprawdzaniu stanu technicznego:

  • Instalacji elektrycznych – drony z kamerami termowizyjnymi mogą wykrywać miejsca, w których występują nieprawidłowe rozgrzewania się kabli, co może wskazywać na problemy z izolacją termiczną lub nadmierne obciążenie elektryczne.

  • Rurociągów i przewodów (systemy kanalizacyjne, gazowe, wodne itp.). Kamery termowizyjne są w stanie wykryć nieszczelności i problemy z izolacją termiczną w rurach i przewodach.

  • Inspekcje dachów – Drony z kamerami termowizyjnymi mogą być wykorzystane do wykrycia nieszczelności dachów. Dzięki temu, że kamery termowizyjne wykrywają różnice temperatur, mogą wykryć miejsca, gdzie na dachu jest cieplej niż normalnie, co wskazuje na nieszczelność.

  • Inspekcje systemów HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja)- Drony z kamerami termowizyjnymi mogą wykrywać różnice temperatur między różnymi powierzchniami w systemie HVAC, co umożliwia wykrycie potencjalnych problemów, takich jak nieszczelności lub blokady w systemie.

  • Inspekcje izolacji termicznej budynków.

Inspekcje z drona w Kopter Studio

Jeżeli interesuje cię wykorzystanie drona do przeprowadzenia inspekcji budowlanej Twojej inwestycji, mamy dobrą wiadomość! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług tego typu i możemy dostarczyć Ci rzetelny materiał, dzięki któremu żadna usterka nie umknie Twojej uwadze.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia możliwości oraz wyceny zlecenia. Przykładowy cennik znajdziesz tutaj, jednak należy mieć na uwadze, że w zależności od specyfiki zlecenia oraz terenu ceny mogą się różnić.

Wszystkie  pozostałe świadczone przez nas usługi dronem wymienione zostały na stronie głównej.