o mnie

Jestem Wojtek

jestem certyfikowanym operatorem drona od 2014 roku

Posiadam uprawnienia UAVO (Unmanned Aerial Vehicle Operator) wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, a także europejski certyfikat pilota respektowany w Unii Europejskiej.

Dzięki przeprowadzonym egzaminom praktycznym posiadam uprawnienia w kategorii otwartej A1,A2,A3 oraz w kategorii szczególnej  STS-01, NSTS-01,NSTS-02. Te ostatnie pozwalają to na loty w strefach z większym ryzykiem również dużymi dronami (np. imprezy masowe, strefy lotniskowe, wojskowe etc). Wiele zgód, o które muszę występować w niektórych strefach są przyznawane automatycznie z racji, na wieloletnie działania w tej branży. Posiadam niezbędne ubezpieczenie na loty komercyjne od odpowiedzialności cywilnej. Przy ryzykownych czy skomplikowanych realizacjach oprócz komfortu daje to pewność i zaufanie wobec klienta. Z racji na miejsce zamieszkania mam bardzo duże doświadczenie w lotach na terenie portowych, stoczniach i terminalach gdzie niezależnie od prawa lotniczego dodatkowo potrzebne są wewnętrzne zgody.

Latanie modelami zdalnie sterowanymi to rozwinięcie pasji z dzieciństwa. W czasach gdy nie było dostępnych (dzisiaj potocznie nazywanych) dronów, były to własnoręcznie składane modele samolotów z napędem spalinowym. Do ich pilotażu potrzebne byly nieprzeciętne umiejętności, poniewaz by samolot sie unosil potrzebna była spora prędkość lotu. Z czasem do latania dronem nie trzeba zadnych umiejetnosci z racji na pozycjonowanie GPS, czujniki uderzeń, barometr itd, ale wszelkie umiejętności i kontrola nad pilotem dzisiaj pozwalają na płynne, dynamiczne i ciekawe ujęcia, których na dzień dzisiejszy nie zastąpi żaden tryb w aplikacji. 

Posiadam spore doświadczenie w testowaniu systemów antydronowych, przy ktorych mialem okazje spędzić dużo czasu.

Jestem na bieżąco z technologiami i rozwiązaniami w tej branży z racji na  zainteresowanie elektroniką i fotografią.